Bernartice

Buková

Buková, dříve německy Buchsdorf, je vesnice v okrese Jeseník v Olomouckém kraji, 6 km jihovýchodně od města Javorník. Buková je částí obce Bernartice, ke kterým přiléhá severní konec Bukové. Turistika Bukovou prochází cyklostezka č. 6042. Kam v okolí Javorník Vidnava Jeseník Žulová Velká Kraš

Horní Heřmanice

Horní Heřmanice, dříve německy Ober Hermsdorf (Oberhermsdorf) jsou vesnice na Javornicku, v okrese Jeseník, na hranici ČR s Polskem (přes hrabici leží polská vesnice Jasienica Górna), 7 km východně od města Javorník. Horní Heřmanice jsou součástí obce Bernartice, od které leží asi dva kilometry východně. Doprava Přes Horní Heřmanice vede železniční trať č. 295 (Lipová… read more »

Bernartice

Bernatice, dříve německy Barzdorf, jsou obec v okrese Jeseník v Olomouckém kraji. Obec Nernartice má tři části, samotné Bernartice, Horní Heřmanice a Bukovou. Bernatice leží u česko-polské hranice, severní konec Bernartic přímo sousedí s polskou vesnicí Dziewiętlice. Bernartice leží 5 km východně od centra Javorníku a 8 km západně od Vidnavy. Doprava Přes Bernartice vede… read more »

Sidebar