Ochridské jezero

Ochrid (Ohrid)

Ochrid je město v Severní Makedonii, ležící na severovýchodním břehu Ochridského jezera, při severozápadním úpatí pohoří Galičica, 110 km jihozápadně od centra severomakedonského hlavního města Skopje. Ochrid leží v jihozápadní části Severní Makedonie, na severním břehu Ochridského jezera. Ochrid je nejoblíbenější a nejrušnější turistické letovisko na břehu Ochridského jezera. V makedonštině je název města Охрид,… read more »

Struga

Struga je město v Severní Makedonii, na břehu Ochridského jezera, 12 km severozápadně od mnohem známějšího města Ochrid (Ohrid) a 110 km jihozápadně od centra severomakedonského hlavního města Skopje. Struga leží v jihozápadní části Severní Makedonie, na severním břehu Ochridského jezera v místech, kde z jezera vytéká řeka Černý Drin (Crn Drim). Struga je oblíbené… read more »

Pogradec

Pogradec je město na jihovýchodě Albánie, na jižním břehu Ochridského jezera, 33 km severně od města Korçë a 85 km jihovýchodně od albánského hlavního města Tirany. Pogradec je okresním městem v kraji Korçë. Pogradec je největším albánským městem u břehů Ochridského jezera. Pogradec leží v blízkosti hranic Albánie a Severní Makedonie, jen kilometrů východně od… read more »

Sidebar