Krzyżanowice

Krzyżanowice

Krzyżanowice (česky Ovsiště) jsou vesnice ležící v jižním Polsku, na hranicích Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti jsou Krzyżanowice  sídlem obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Krzyżanowice leží mezi řekou Odrou a polskými vesnicemi Nowa Wioska, Tworków, Roszków a českou… read more »

Bolesław

Bolesław (česky Boleslav) je vesnice ležící v jižním Polsku, u hranic Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Bolesław součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Bolesław leží mezi řekou Odrou polskými vesnicemi Bieňkowice, Borucin, Bojanów, Tworków a českou obcí… read more »

Tworków

Tworków (česky Tvorkov) je vesnice ležící v jižním Polsku, u hranic Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Tworków součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Tworków leží mezi řekou Odrou polskými vesnicemi Nowa Wioska, Owsiszcze, Boleslaw, Krzyžanowice a českou… read more »

Bieńkowice

Bieńkowice (česky Benkovice) je vesnice ležící v jižním Polsku, asi dva kilometry od hranic Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti jsou Bieńkowice součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Bieńkowice leží mezi řekou Odrou a polskými vesnicemi Bojanów, Boleslaw, Borzucin, Tworków… read more »

Nowa Wioska

Nowa Wioska je vesnice ležící v jižním Polsku, na hranicích Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Nowa Wioska součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Nowa Wioska leží mezi polskými vesnicemi Owsiszcze, Tworków, Krzyžanowice a českou obcí Hať …. read more »

Owsiszcze

Owsiszcze (česky Ovsiště) je vesnice ležící v jižním Polsku, na hranicích Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Owsiszcze součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Owsiszcze leží mezi polskými vesnicemi Nowa Wioska, Tworków, Boleslaw, Krzyžanowice a českými obcemi Hať… read more »

Roszków

Roszków je vesnice ležící na řece Odře v jižním Polsku, poblíž Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Roszków součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Roszków leží mezi polskými vesnicemi Odra, Olza, Krzyžanowice, Zabelków, Rudyszwald, Nowa wioska a českou… read more »

Sidebar