okres Ostrava-město

Koblov

Koblov je historická obec patřící do regionu Hlučínska, nyní je Koblov součástí městského obvodu Slezská Ostrava, který je částí města Ostravy. Koblov leží v Moravskoslezském kraji. Koblov leží mezi Petřkovicemi (městský obvod Ostravy), Antošovicemi (také součást Slezské Ostravy), Šilheřovicemi a řekou Odrou(za kterou je Hrušov, také součást Slezské Ostravy a Vrbice, nyní součást Bohumína). Doprava… read more »

Petřkovice (Ostrava)

Petřkovice jsou historická obec patřící do regionu Hlučínska, nyní jsou Petřkovice městský obvod města Ostravy. Petřkovice patří do okresu Ostrava-město v Moravskoslezském kraji. Petřkovice leží na levém břehu řeky Odry, pod vrchem Landek. Okolními obcemi jsou Koblov, Ludgeřovice, Lhotka, Bobtovníky, za řekou Odrou je Přívoz (součást ostravského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz) a také Hrušov (součást… read more »

Hošťálkovice

Hošťálkovice jsou historická obec, nyní městský obvod města Ostravy v Moravskoslezském kraji. Hošťálkovice leží v oblasti Hlučínska, ve Slezsku. Hošťálkovice leží mezi Bobrovníky, Lhotkou, řekou Odrou (za kterou jsou Mariánské Hory) a řekou Opavou (za kterou jsou Třebovice a Martinov). Doprava Hošťálkovicemi prochází silnice z Petřkovic a Lhotky do Bobrovníků a Hlučína. Hošťálkovice jsou spojeny… read more »

Lhotka (Ostrava)

Lhotka je historická obec, nyní městský obvod města Ostravy v Moravskoslezském kraji. Lhotka leží v oblasti Hlučínska, ve Slezsku. Lhotka leží mezi Hošťálkovicemi, Petřkovicemi a řekou Odrou. Doprava Lhotkou prochází silnice z Petřkovic do Hošťálkovic. Lhotka je spojena s Ostravou a Hlučínem autobusy ostravské MHD linky č. 34. Co vidět Kaple sv. Urbana – kaple… read more »

Antošovice

Antošovice jsou historická obec ve Slezsku, nyní součást ostravského městského obvodu Slezská Ostrava. Antošovice obtéká z východu řeka Odra, Antošovice leží mezi Bohumínem (části Pudlov, Starý Bohumín, Vrbice), Šilheřovicemi, Koblovem (nyní další část Slezské Ostravy) a hranicí s Polskem (Chalupki). Ve východní a jižní části Antošovic, mezi zástavbou a řekou Odrou najdeme Antošovická jezera, která… read more »

Sidebar