Černá Voda

Černá Voda je obec na severovýchodě České republiky, v oblasti Českého Slezska. Černá Voda leží 7 km od hranice České republiky s Polskem, 7,5 km jiho jihovýchodně od centra Vidnavy, 3,5 km východně od Žulové, 10 km severo severovýchodně od města Jeseník, 14 km jihovýchodně od města Javorník, 16 km západně od polských Glucholaz, 18 km jižně od polského Otmuchowa a 23 km jihozápadně od polského města Nysa. Částmi obce Černá Voda je samotná Černá Voda a spolu s ní Rokliny, Staré Podhradí a Nové Podhradí. Černá Voda patří do okresu Jeseník v Olomouckém kraji. V obci v roce 2022 žilo 525 obyvatel. V němčině se pro Černou Vodu používá název Schwarzwasser, v polštině Czarna Woda.Doprava


Auto – Černou Vodou prochází silnice II. třídy č. 456 od Velkých Kunětic od silnice č. 457 a dále pokračuje na Žulovou.
Bus – V centru obce je autobusová zastávka „Černá Voda, kulturní dům“. Přímé spoje do Jeseníku, nebo s přestupem v Žulové jedou 45 až 50 minut a cesta stoji 32 korun.
Vlak – Nejbližší železniční stanicí je stanice Žulová na trati č. 295 Lipová Lázně – Javorník ve Slezsku.

Co vidět


Kostel jména Panny Marie – V centru Černé Vody. Klasicistní římskokatolický kostel z roku 1787. V interiéru malby malíře Aloise Baucha a oltář s obrazem Rudolpha Templera.
Zámek Černá Voda – Na severovýchodním konci Černé Vody v sousedství místního hřiště. Renesanční zámek ze začátku sedmnáctého století. Veřejnosti nepřístupný.
Zřícenina hradu Kaltenštejn – 1,7 km jižně od centra Černé Vody. Z centra obce vede ke hradu zelená turistická značka. Zbytky hradu ze třináctého století, který byl zbořen na začátku šestnáctého století.
Lom Rampa – 2 km jihozápadně od centra Černé vody, poblíž přírodní památky Píšťala. Kolem lomu vede červeně značená turistická cesta. Zatopený lom využívaný k rekreačním účelům.
Přírodní památka Píšťala – 2,2 km jihozápadně od centra Černé Vody. Granodioritový skalní blok vysoký až patnáct metrů, zvětráváním zde vznikly skalní mísy a sedadla.
Stonehenge Černá Voda – Nedaleko silnice mezi Černou Vodou a Roklinami. Uměle vytvořený kamenný kruh.
Turistika


Centrem Černé Vody prochází zelená turistická značka od Vidnavy a Velké Kraše k rozcestí hradisko pod zříceninou hradu Kaltenštejn. Přes toto rozcestí vede také červená značka od města Jeseník dále na Žulovou.

Ubytování Černá Voda


V Černé Vodě a okolí najdeme několik možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení v Černé Vodě a v okolí, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Kam v okolí


Sidebar