Hlučín

Hlučín

Hlučín je město v okrese Opava v Moravskoslezském kraji. Hlučín je centrem regionu, které se nazývá právě po tomto městě Hlučínsko. Hlučín leží na severovýchodě České republiky, mezi Ostravou, Opavou a nyní polskou Ratiboří (jenž byla dříve okresním městem Hlučína). Od centra Ostravy je Hlučín vzdálen 10 km severozápadně, od Opavy 21 km východně a… read more »

Bobrovníky

Bobrovníky jsou historická obec v okrese Opava v oblasti Hlučínska v Moravskoslezském kraji, nyní jsou součástí města Hlučín. Doprava Bobrovníkami prochází silnice z Petřkovic přes Lhotku a Hošťálkovice do Hlučína. Bobrovníky jsou spojeny s Hlučínem a Ostrovou autobusy ostravské MHD linky č. 34. Turistika Bobrovníkama prochází zelená turistická značka z Petřkovic k hlučínské štěrkovně a… read more »

Darkovičky

Darkovičky jsou historická obec v okrese Opava v regionu Hlučínsko v Moravskoslezském kraji, nyní jsou součástí města Hlučín. Darkovičky leží mezi Hlučínem, Kozmicemi, Vřesinou, Darkovicemi a Markvartovicemi. Od centra Hlučína jsou Darkovičky vzdáleny asi 2,5 km severně. Doprava Darkovičkami prochází silnice č. 469 z Hlučína do Hatě a místní silnice do Kozmic a další přes… read more »

Sidebar