Jižní Albánie

Përmet

Përmet je město v jižní Albánii v kraji Gjirokatër v okrese Përmet, jehož je okresním městem. Përmet leží cca dvacet kilometrů od albánsko-řecké hranice a dvacet pět kilometrů vzdušnou čarou, po silnici to je šedesát kilometrů) od města Gjirokastër. Městem protéká řeka Vjosë. Përmet je v Albánii známý jako město růží. Doprava Auto – Kolem… read more »

Bilisht

Bilisht je město v jihovýchodní Albánii, poblíž albánsko-řecké hranice. Bilisht leží jen 6 km západně od hraničního přechodu Qendër Bilisht/Prespes, 18 km východně od města Korçë, a 41 km jihovýchodně od města Pogradec u Ochridského jezera. V roce 2011 mělo město Bilisht 6250 obyvatel. Bilisht je okresním městem okresu Devoll v kraji Korçë. Doprava Auto… read more »

Korçë

Korçë (Korça, česky také Korča) je město v jihovýchodní Albánii, 24 km západně od albánsko-řeckých hranic, 32 jižně od Ochridského jezera a 113 km jihovýchodně od centra Tirany, v horském údolí v nadmořské výšce 866 metrů při úpatí pohoří Morava. V roce 2011 mělo město 51 152 obyvatel a bylo tak osmým největším městem Albánie… read more »

Pogradec

Pogradec je město na jihovýchodě Albánie, na jižním břehu Ochridského jezera, 33 km severně od města Korçë a 85 km jihovýchodně od albánského hlavního města Tirany. Pogradec je okresním městem v kraji Korçë. Pogradec je největším albánským městem u břehů Ochridského jezera. Pogradec leží v blízkosti hranic Albánie a Severní Makedonie, jen kilometrů východně od… read more »

Sidebar