Stará Červená Voda

Stará Červená Voda je obec na severovýchodě České republiky, v oblasti Českého Slezska. Stará Červená Voda leží při hranici České republiky s Polskem, 5 km jihovýchodně od centra Vidnavy, 8 km severovýchodně od Žulové, 11 km severně od města Jeseník, 16 km severozápadně od Zlatých Hor, 16 km jihovýchodně od města Javorník, 13 km západně od polských Glucholaz a 16 km jižně od polského Otmuchowa. Částmi obce Stará Červená Voda je samotná Stará Červená Voda a spolu s ní Nová Červená Voda a Dolní Červená Voda. Stará Červená Voda patří do okresu Jeseník v Olomouckém kraji. V obci v roce 2022 žilo 595 obyvatel. V němčině se pro Starou Červenou Vodu používá název Alt Rothwasser, v polštině Stara Czerwona Woda.Doprava


Auto – Starou Červenou Vodou prochází silnice II. třídy č. 456 od Velkých Kunětic od silnice č. 457 dále dále na Černou vodu a Žulovou.
Bus – V centru obce je autobusová zastávka „Stará Červená Voda, ObÚ“. Nejrychlejší přímý autobus z Jeseníku jede přes Českou Ves, Písečnou a Velké Kunětice 35 minut a cesta stoji 32 korun.
Vlak – Nejbližší železniční stanicí je stanice Žulová na trati č. 295 Lipová Lázně – Javorník ve Slezsku.

Co vidět


Kostel Božího těla – V centru obce. Římskokatolický kostel v jádru ze třináctého století, věž a loď kostela jsou barokní a pocházejí z roku 1753. V interiéru malby malíře Aloise Baucha.
Sloup Nejsvětější Trojice – Před kostelem. Žulový sloup z doby okolo roku 1850, autorem je sochař Bernard Kutzer.
Pomník padlým v 1. světové válce – Před kostelem. Figurální památník z roku 1929 jehož autorem je známý sochař Josef Obeth.

Turistika


Starou Červenou Vodou prochází cyklostezka č. 6046 z Vidnavy dále na Černou Vodu a Žulovou.Ubytování Stará Červená Voda


Ve Staré Červené Vodě a okolí najdeme několik možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení ve Staré Červené Vodě a v okolí, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Kam v okolí


Sidebar