Střední Albánie

Kavaja (Kavajë)

Kavajë (Kavaja) je město na západě Albánie v blízkosti Jaderského moře (samotné město leží asi 6 km od pobřeží), 17 km jihovýchodně od města Durrës a 27 km jihozápadně od centra Tirany. Kavajë je centrem stejnojmenné obce, do které patří například známé albánské letovisko Golem. Kavajë je okresním městem okresu Kavajë a patří tak do… read more »

Mali i Robit

Mali i Robit je jižní část letoviska Golem. Golem je letovisko a správní jednotka na západě Albánie, v Dračském zálivu na pobřeží Jaderského moře. Do roku 2015 byl Golem samostatnou obcí, po administrativní reformě byl Golem přičleněn k obci Kavajë a spolu s ní patří do stejnojmenného okresu (okres Kavajë) a do kraje Tirana. Golem… read more »

Golem

Golem je letovisko a správní jednotka na západě Albánie, v Dračském zálivu na pobřeží Jaderského moře. Do roku 2015 byl Golem samostatnou obcí, po administrativní reformě byl Golem přičleněn k obci Kavajë a spolu s ní patří do stejnojmenného okresu (okres Kavajë) a do kraje Tirana. Golem leží 10 km jihovýchodně od Drače (Durrës), 8… read more »

Elbasan

Elbasan je město v centrální Albánii, 52 km východně od Jadranského pobřeží, 33 km jihovýchodně od centra Tirany. V roce 2011 měl Elbasan 78 703 obyvatel a byl tak čtvrtým nejlidnatějším městem Albánie. Elbasan je okresním i krajským městem (okres Elbasan, kraj Elbasan). Elbasan je důležitým dopravním uzlem. Městem protéká řeka Shkumbin. Ve městě jsou… read more »

Sidebar