Nové příspěvky

Santa Maria (Kapverdy)

Santa Maria je město na Kapverdských ostrovech. Město leží na jižním pobřeží ostrova Sal. Jde o nejrychleji rostoucí město Kapverd a také hlavní turistické centrum země. V roce 2000 mělo město okolo 2500 obyvatel, v roce 2010 pak více než šest tisíc a dnes se počet obyvatel odhaduje na více než 25 000. Kolem města… read more »

Soběslav

Soběslav je město v Jižních Čechách, ležící na soutoku Černovického potoka a řeky Lužnice, 18 km jižně od Tábora, 25 km severozápadně od Jindřichova Hradce, 27 km severně od Třeboně a 36 km severovýchodně od Českých Budějovic. Soběslav je centrem regionu Soběslavská Blata. Administrativně patří město do okresu Tábor v Jihočeském kraji. V roce 2022… read more »

Bílá Voda

Bílá Voda je obec na severovýchodě České republiky, v oblasti Českého Slezska, na špici Javornického výběžku, obklopena ze tří stran polským územím, západně za hranicí leží polské město Złoty Stok. Bílá Voda leží 8,5 km severozápadně od města Javorník, 31 km severozápadně od města Jeseník, 7 km západo jihozápadně od polského města Paczków, 11 km… read more »

Černá Voda

Černá Voda je obec na severovýchodě České republiky, v oblasti Českého Slezska. Černá Voda leží 7 km od hranice České republiky s Polskem, 7,5 km jiho jihovýchodně od centra Vidnavy, 3,5 km východně od Žulové, 10 km severo severovýchodně od města Jeseník, 14 km jihovýchodně od města Javorník, 16 km západně od polských Glucholaz, 18… read more »

Stará Červená Voda

Stará Červená Voda je obec na severovýchodě České republiky, v oblasti Českého Slezska. Stará Červená Voda leží při hranici České republiky s Polskem, 5 km jihovýchodně od centra Vidnavy, 8 km severovýchodně od Žulové, 11 km severně od města Jeseník, 16 km severozápadně od Zlatých Hor, 16 km jihovýchodně od města Javorník, 13 km západně… read more »

Vidnava

Vidnava je město v oblasti Českého Slezska, při hranicích s Polskem. Administrativně patří do okresu Jeseník v Olomouckém kraji. Vidnava leží deset kilometrů jižně od polského města Otmuchow, deset kilometrů severovýchodně od Žulové, třináct kilometrů východně od města Javorník, šestnáct kilometrů severně od města Jeseník, dvacet dva kilometrů od polského lázeňského města Lądek Zdrój a… read more »

Gelnica

Gelnica je město v historickém regionu Spiš a to v části Dolní Spiš, na východním Slovensku, asi čtyřicet kilometrů jihozápadně od Košic. Gelnica je okresním městem okresu Gelnica v Košickém kraji. Město najdeme v údolí řeky Hnilec v centrální části Volovských vrchů. Obsah1 Doprava2 Co vidět3 Ubytování Gelnica4 Turistické informace5 Kam v okolí Doprava Auto… read more »

Sidebar