Horní Slezsko

Sudól

Bývalá vesnice, nyní součást Ratiboře, leží asi pět kilometrů jižně od centra Ratiboře. Co vidět Kostel Matky Boží (Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej) – novogotický kostel postevený 1904 až 1905 Kam v okolí Racibórz

Krzyżanowice

Krzyżanowice (česky Ovsiště) jsou vesnice ležící v jižním Polsku, na hranicích Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti jsou Krzyżanowice  sídlem obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Krzyżanowice leží mezi řekou Odrou a polskými vesnicemi Nowa Wioska, Tworków, Roszków a českou… read more »

Bolesław

Bolesław (česky Boleslav) je vesnice ležící v jižním Polsku, u hranic Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Bolesław součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Bolesław leží mezi řekou Odrou polskými vesnicemi Bieňkowice, Borucin, Bojanów, Tworków a českou obcí… read more »

Tworków

Tworków (česky Tvorkov) je vesnice ležící v jižním Polsku, u hranic Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Tworków součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Tworków leží mezi řekou Odrou polskými vesnicemi Nowa Wioska, Owsiszcze, Boleslaw, Krzyžanowice a českou… read more »

Bieńkowice

Bieńkowice (česky Benkovice) je vesnice ležící v jižním Polsku, asi dva kilometry od hranic Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti jsou Bieńkowice součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Bieńkowice leží mezi řekou Odrou a polskými vesnicemi Bojanów, Boleslaw, Borzucin, Tworków… read more »

Roszków

Roszków je vesnice ležící na řece Odře v jižním Polsku, poblíž Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Roszków součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Roszków leží mezi polskými vesnicemi Odra, Olza, Krzyžanowice, Zabelków, Rudyszwald, Nowa wioska a českou… read more »

Rudyszwald

Rudyszwald je vesnice ležící v jižním Polsku, na hranicích Polska s Českou republikou, historicky spadající do oblasti Horního Slezska, v současnosti je Rudyszwald součástí obce (gmina) Krzyżanowice a patří do okresu Ratiboř (powiat raciborski) ve Slezském vojvodství (Województwo śląskie). Rudyszwald leží mezi polskými vesnicemi Roszków, Zabelków, Chalupki a českými obcemi Hať a Šilheřovice. Do roku… read more »

Sidebar