Slezsko

Vidnava

Vidnava je město v oblasti Českého Slezska, při hranicích s Polskem. Administrativně patří do okresu Jeseník v Olomouckém kraji. Vidnava leží deset kilometrů jižně od polského města Otmuchow, deset kilometrů severovýchodně od Žulové, třináct kilometrů východně od města Javorník, šestnáct kilometrů severně od města Jeseník, dvacet dva kilometrů od polského lázeňského města Lądek Zdrój a… read more »

Buková

Buková, dříve německy Buchsdorf, je vesnice v okrese Jeseník v Olomouckém kraji, 6 km jihovýchodně od města Javorník. Buková je částí obce Bernartice, ke kterým přiléhá severní konec Bukové. Turistika Bukovou prochází cyklostezka č. 6042. Kam v okolí Javorník Vidnava Jeseník Žulová Velká Kraš

Horní Heřmanice

Horní Heřmanice, dříve německy Ober Hermsdorf (Oberhermsdorf) jsou vesnice na Javornicku, v okrese Jeseník, na hranici ČR s Polskem (přes hrabici leží polská vesnice Jasienica Górna), 7 km východně od města Javorník. Horní Heřmanice jsou součástí obce Bernartice, od které leží asi dva kilometry východně. Doprava Přes Horní Heřmanice vede železniční trať č. 295 (Lipová… read more »

Bernartice

Bernatice, dříve německy Barzdorf, jsou obec v okrese Jeseník v Olomouckém kraji. Obec Nernartice má tři části, samotné Bernartice, Horní Heřmanice a Bukovou. Bernatice leží u česko-polské hranice, severní konec Bernartic přímo sousedí s polskou vesnicí Dziewiętlice. Bernartice leží 5 km východně od centra Javorníku a 8 km západně od Vidnavy. Doprava Přes Bernartice vede… read more »

Velká Kraš

Velká Kraš, dříve německy Groß Krosse nebo Groß-Krosse, je obec v okrese Jeseník v Olomouckém Kraji, která sestává z místních částí Velká Kraš, Malá Kraš, Fojtova kraš a Hukovice. Velká Kraš leží na česko-polské hranici. V Česku souusedí s obcemi Bernartice, Kobylá nad Vidnávkou, Černá Voda a Stará Černá Voda a s městem Vidnava. Velká… read more »

Javorník

Javorník je město v okrese Jeseník v Olomouckém kraji. Javorník leží na severovýchodním úpatí Rychlebských hor asi dvacet tři kilometrů severozápadně od okresního města Jeseník, čtyřicet osm kilometrů severně od Šumperku, devadesát jedna kilometrů severně od krajského města Olomouc, čtrnáct kilometrů jihozápadně od polského města Otmuchów a dvacet pět kilometrů od polského města Nysa a… read more »

Tomíkovice

Tomíkovice (německy Domsdorf) jsou osada města Žulová a nachází se asi 2 km severně od Žulové, mezi Dolními Skorošicemi, Žulovou a Kobylou nad Vidnávkou. Doprava Do Tomíkovic se dostaneme odbočením ze silnice č.60 za Žulovou (ze směru od Jeseníku) směr Kobylá nad Vidnávkou a Velká Kraš. Tomíkovice mají i železniční stanici na trati č. 295… read more »

Sidebar