Okres Prostějov

Konice

Konice je město na střední Moravě v oblasti Drahanské vrchoviny. Konice administrativně patří do okresu Prostějov v Olomouckém kraji. Konice leží 21 km severozápadně od Prostějova a 26 km západně od Olomouce. Mezi části města Konice patří jak samotná Konice tak vsi Čunín, Křemenec, Ladín, Nová Dědina a Runářov. V roce 2022 měla Konice 2681… read more »

Kostelec na Hané

Kostelec na Hané je město na střední Moravě v oblasti Hané na východním úpatí Drahanské vrchoviny. Kostelec na Hané administrativně patří do okresu Prostějov v Olomouckém kraji. Kostelec na Hané leží 6 km severozápadně od Prostějova a 17 km jihozápadně od Olomouce. V roce 2022 měl Kostelec na Hané 2861 obyvatel a byl tak druhým… read more »

Plumlov

Plumlov je město na střední Moravě na rozhraní Hané a Drahanské vrchoviny. Plumlov administrativně patří do okresu Prostějov v Olomouckém kraji. Plumlov leží nad vodní nádrží Plumlov 7 km západně od Prostějova a 23 km jihozápadně od Olomouce. Mezi části města Plumlov patří jak samotný Plumlov tak vsi Hamry, Soběsuky a Žárovice. V roce 2022… read more »

Prostějov

Prostějov je město na střední Moravě v oblasti Hané, 16 km jihozápadně od centra Olomouce, 23 km západně od Přerova a 47 km severovýchodně od centra Brna. Prostějov je okresním městem okresu Prostějov a patří do Olomouckého kraje. S počtem obyvatel 43 055 je Prostějov druhým největším městem Olomouckého kraje. Doprava Auto – Prostějovem prochází… read more »

Sidebar