Česko

Soběslav

Soběslav je město v Jižních Čechách, ležící na soutoku Černovického potoka a řeky Lužnice, 18 km jižně od Tábora, 25 km severozápadně od Jindřichova Hradce, 27 km severně od Třeboně a 36 km severovýchodně od Českých Budějovic. Soběslav je centrem regionu Soběslavská Blata. Administrativně patří město do okresu Tábor v Jihočeském kraji. V roce 2022… read more »

Bílá Voda

Bílá Voda je obec na severovýchodě České republiky, v oblasti Českého Slezska, na špici Javornického výběžku, obklopena ze tří stran polským územím, západně za hranicí leží polské město Złoty Stok. Bílá Voda leží 8,5 km severozápadně od města Javorník, 31 km severozápadně od města Jeseník, 7 km západo jihozápadně od polského města Paczków, 11 km… read more »

Černá Voda

Černá Voda je obec na severovýchodě České republiky, v oblasti Českého Slezska. Černá Voda leží 7 km od hranice České republiky s Polskem, 7,5 km jiho jihovýchodně od centra Vidnavy, 3,5 km východně od Žulové, 10 km severo severovýchodně od města Jeseník, 14 km jihovýchodně od města Javorník, 16 km západně od polských Glucholaz, 18… read more »

Stará Červená Voda

Stará Červená Voda je obec na severovýchodě České republiky, v oblasti Českého Slezska. Stará Červená Voda leží při hranici České republiky s Polskem, 5 km jihovýchodně od centra Vidnavy, 8 km severovýchodně od Žulové, 11 km severně od města Jeseník, 16 km severozápadně od Zlatých Hor, 16 km jihovýchodně od města Javorník, 13 km západně… read more »

Konice

Konice je město na střední Moravě v oblasti Drahanské vrchoviny. Konice administrativně patří do okresu Prostějov v Olomouckém kraji. Konice leží 21 km severozápadně od Prostějova a 26 km západně od Olomouce. Mezi části města Konice patří jak samotná Konice tak vsi Čunín, Křemenec, Ladín, Nová Dědina a Runářov. V roce 2022 měla Konice 2681… read more »

Kostelec na Hané

Kostelec na Hané je město na střední Moravě v oblasti Hané na východním úpatí Drahanské vrchoviny. Kostelec na Hané administrativně patří do okresu Prostějov v Olomouckém kraji. Kostelec na Hané leží 6 km severozápadně od Prostějova a 17 km jihozápadně od Olomouce. V roce 2022 měl Kostelec na Hané 2861 obyvatel a byl tak druhým… read more »

Plumlov

Plumlov je město na střední Moravě na rozhraní Hané a Drahanské vrchoviny. Plumlov administrativně patří do okresu Prostějov v Olomouckém kraji. Plumlov leží nad vodní nádrží Plumlov 7 km západně od Prostějova a 23 km jihozápadně od Olomouce. Mezi části města Plumlov patří jak samotný Plumlov tak vsi Hamry, Soběsuky a Žárovice. V roce 2022… read more »

Sidebar