Moravskoslezský kraj

Tomíkovice

Tomíkovice (německy Domsdorf) jsou osada města Žulová a nachází se asi 2 km severně od Žulové, mezi Dolními Skorošicemi, Žulovou a Kobylou nad Vidnávkou. Doprava Do Tomíkovic se dostaneme odbočením ze silnice č.60 za Žulovou (ze směru od Jeseníku) směr Kobylá nad Vidnávkou a Velká Kraš. Tomíkovice mají i železniční stanici na trati č. 295… read more »

Bolatice

Bolatice jsou obec v okrese Opava v Moravskoslezském kraji v oblasti Hlučínska. Bolatice leží mezi obcemi Bělá , Chuchelná, Kobeřice, Štěpánkovice, městem Dolní Benešov, Zábřehem (část Dolního Benešova), Kouty (část Kravař) a městem Kravaře. Bolatice leží 9 km severozápadně od Hlučína a 13 km jihozápadně od Opavy. Hranice ČR s Polskem jsou od Bolatic vzdáleny… read more »

Bělá (okres Opava)

Bělá je obec v okrese Opava v Moravskoslezském kraji. Bělá patří do regionu Hlučínska. Dříve nesla obec jmíno Bílov, v němčině pak Bielau. Bělá leží sedm kilometrů severozápadně od Hlučína, šestnáct kilometrů severozápadně od centra Ostravy, šestnáct kilometrů východně od Opavy a šest kilometrů od česko-polské hranice. Bohuslavice leží mezi obcemi Bolatice, Závada, Vřesina, Bělá… read more »

Borová

Borová je část obce Bolatice v okrese Opava v Moravskoslezském kraji. Borová patří do regionu Hlučínska. Borová dříve nesla jméno Heneberky, z původního německého názvu osady Henneberg. Borová leží asi 1,8 km severovýchodně od centra Bolatic. Turistika Borovou prochází zelená turistická značka z Bolatic dále do Bělé a Píště.

Bohuslavice

Bohuslavice jsou obec v okrese Opava v Moravskoslezském kraji. Bohuslavice patří do regionu Hlučínska. V němčině nesla obec jméno Buslawitz. Bohulavice leží sedm kilometrů severozápadně od Hlučína, šestnáct kilometrů severozápadně od centra Ostravy, šestnáct kilometrů východně od Opavy a šest kilometrů od česko-polské hranice. Bohuslavice leží mezi obcemi Bolatice, Závada, Vřesina, Bělá a městem Dolní… read more »

Zábřeh (Dolní Benešov)

Zábřeh je historická obec, nyní část města Dolní Benešov  v okrese Opava v Moravskoslezském kraji v regionu Hlučínsko. Zábřeh (dříve Zabreg, Zabreh, Zábřeh u Hlučína) leží západně od Dolního Benešova, mezi ním a Kravařemi (respektive jejich částí Kouty). Doprava Zábřehem prochází silnice č. 56 z Hlučína do Opavy. Zábřeh má vlakovou zastávku na železniční trati… read more »

Dolní Benešov

Dolní Benešov je město v okrese Opava v Moravskoslezském kraji v oblasti Hlučínska. Dolní Benešov leží mezi Hlučínem a Kravařemi, jih města ohraničuje řeka Opava. Součástí Dolního Benešova je i Zábřeh. Východ a severovýchod města lemuje pás rybníků. Nejznámější a největší dolnobenešovský rybník Nezmar najdeme poblíž centra města. Doprava Dolním Benešovem prochází silnice č. 56… read more »

Sidebar