Darkovičky

Darkovičky jsou historická obec v okrese Opava v regionu Hlučínsko v Moravskoslezském kraji, nyní jsou součástí města Hlučín. Darkovičky leží mezi Hlučínem, Kozmicemi, Vřesinou, Darkovicemi a Markvartovicemi. Od centra Hlučína jsou Darkovičky vzdáleny asi 2,5 km severně.

Doprava


Darkovičkami prochází silnice č. 469 z Hlučína do Hatě a místní silnice do Kozmic a další přes Vřesinu do Píště a přes Darkovice do Hatě.

Darkovičky jsou spojeny s Hlučínem a Ostravou autobusy linek č. 290 a 292.

Co vidět


  • Kaple Panny Marie Nanebevzaté – kaple z roku 1873-1874
  • Pevnostní opevnění – československé hraniční opevnění z druhé poloviny třicátých let dvacátého století, tvořené pěchotními sruby (betonovými bunkry) jehož linie se táhne severně od obce. Nejblíže k Darkovičkám jsou ve směru od východu na západ MO-S 18 Obora, MO-S 19 Alej, MO-S 20 Orel, MO-S 21 Jaroš, MO-S 22 František, MO-S 23 Na Chlupáči, MO-S 24 Signál, MO-S 25 Ve vysokém lese, MO-S 26 U obrázku a MO-S 27 Bor. V pěchotním srubu MO-S 19 Alej je expozice Slezského muzea v Opavě „Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky. Vstupné 40 Kč. Web muzea. Od pěchotního srubu MO-S 24 Signál po pěchotní srub MO-S 16 Rozcestí vede naučná stezka „Areál čs. opevnění“.

Turistika


Darkovičkami prochází modrá turistická značka z Bohuslavic dále do Hlučína. Darkovičkami probíhají cyklotrasy č. 5 a 6093.

Kam v okolí


Sidebar