Pogradec

Pogradec je město na jihovýchodě Albánie, na jižním břehu Ochridského jezera, 33 km severně od města Korçë a 85 km jihovýchodně od albánského hlavního města Tirany. Pogradec je okresním městem v kraji Korçë. Pogradec je největším albánským městem u břehů Ochridského jezera. Pogradec leží v blízkosti hranic Albánie a Severní Makedonie, jen kilometrů východně od centra města leží hraniční přechod Tushemisht-Sveti Naum.Doprava


Auto – Pogradcem prochází silnice SH3 z Tirany a Elbasanu do Korçë
Autobus – Autobusové nádraží je poblíž centra města, severovýchodně od hřbitova, mezi ulicemi Kajo Karafili a Industriale. Jezdí sem autobusy z Tirany.
Vlak – Končila zde železniční trať z Drače (Durrës) přes Elbasan, ta však již není v úseku od Elbasanu do Pogradace v provozu a nedá se ani očekávat její brzké zprovoznění.

Co vidět


Ochridské jezero (Liqeni i Ohrit) – Jedno z nejhlubších a nejstarších evropských jezer, s okolní krajinou je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Kolem břehů Ochridského jezera v Pogradaci a okolí se táhnou pláže a také promenáda.
Hrad Pogradec (Kalaja e Pogradeci) – Zříceniny ilyrsko-albánské pevnosti na kopci nad městem v nadmořské výšce 896 metrů, severozápadně od centra města.
Městské muzeum (Muzeu Pogradec) – Rruga Argon Ruvina. Městské muzeum s četnými antickými nálezy z okolí.
Centrum města – Historické centrum města se zástavbou z devatenáctého a začátku dvacátého století.Ubytování Pogradec


V Pogradci najdeme mnoho možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení v Pogradci, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Kam v okolí


Sidebar