Korçë

Korçë (Korça, česky také Korča) je město v jihovýchodní Albánii, 24 km západně od albánsko-řeckých hranic, 32 jižně od Ochridského jezera a 113 km jihovýchodně od centra Tirany, v horském údolí v nadmořské výšce 866 metrů při úpatí pohoří Morava. V roce 2011 mělo město 51 152 obyvatel a bylo tak osmým největším městem Albánie co do počtu obyvatel. Korçë patří do okresu Korçë a do kraje Korçë, je tak jak okresním, tak krajským městem.Doprava


Auto – Přes Korçë vede silnice SH3 vedoucí ze severu z Pogradce, Elbasanu a Tirany dále na východ přes Bilisht na albánsko-řeckou hranici (hraniční přechod Qendër Bilisht/Prespes)
Autobus – Autobusové nádraží (Terminali i Autobuzave Korçë) je na sverozápadním okraji města při rondlu mezi ulicemi Rruga Marigo Pozio a Rruga Midhi Kostani.

Co vidět


Národní muzeum středověkého umění (Muzeu i Artit Mesjtar Shqiptar)– Bulevardi Fan Noli, jihovýchodně od centra města. Muzeum s velkou sbírkou středověkého umění spojeného s Albánií. https://m.facebook.com/MuzeuiArtitMesjetar/
Archeologické muzeum – Rruga Mihal Grameno 19,
První albánská škola a muzeum vzdělávání (Muzeum Kombëtar i Arsimit) – Rruga 10 Dhjetori, v centru města poblíž parku Vangjush Mio. Muzeum vzdělávání v budově první albánské školy.
Pivovar Korça (Birra Korça) – Fan Noli Boulevard, nejstarší fungující pivovar v Albánii. Pořádá každý srpen pivní festival, který patří mezi největší na Balkáně.
Hodinová věž (Kulla e Sahalit) – Hodinová věž v centru města u mešity Mirahori, u křižovatky ulic Rruga Floresha Myteveli a Rruga Xhavit Dishnica.
Mešita Mirahori (Xhamia e Mirahorit) – Mešita v centru města u křižovatky ulic Rruga Floresha Myteveli a Rruga Xhavit Dishnica. Mešita postavena na konci patnáctého století.
Bratko Museum – Muzeum asijského umění. Bulevardi Fan Noli 59, jihovýchodně od centra města, kousek před národním muzeem středověkého umění.Akce

Pivní festival (Festa e Birrës) – pořádá každoročně místní pivovar, obvykle v druhé polovině srpna. jeden z největších pivních festivalů na Balkáně. https://www.festaebirres.com/

Ubytování Korçë


V Korçë najdeme několik možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení v Korçë, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Kam v okolí


Sidebar