Kavaja (Kavajë)

Kavajë (Kavaja) je město na západě Albánie v blízkosti Jaderského moře (samotné město leží asi 6 km od pobřeží), 17 km jihovýchodně od města Durrës a 27 km jihozápadně od centra Tirany. Kavajë je centrem stejnojmenné obce, do které patří například známé albánské letovisko Golem. Kavajë je okresním městem okresu Kavajë a patří tak do kraje Tirana.



Doprava


Auto – Přes Kavajë prochází silnice SH4 ze směru od Drače, která dále pokračuje směrem na Rrogozhinë, Lushnjë a Flier.
Bus – Autobusové nádraží je poblíž křižovatky ulic Taulantia a Rruga Quazim Kariqi.
Vlak – V Kavajë je železniční zastávka na trati Durrës-Elbasan. V roce 2022 bylo v provozu jen jedno spojení denně každým směrem a to jen v sobotu a v neděli a jen v období od půlky června do půlky září. Vlakové spojení najdete na https://hsh.com.al/
Vlakové nádraží je kilometr jihovýchodně od centra města při ulici Shëtitorja Indrit Cara.

Co vidět


Hodinová věž (Kulla e sahatit) – Rruga Tabakëve, v centru města, u mešity Kubelie. Hodinová věž, zbudovaná v roce 1832.
Mešita Kubelie (Xhamia Kubelie) – V centru města. Mešita původně ze sedmnáctého století, od té doby rozsáhle přestavěna.
Etnografické muzeum – Ulice Mehmet Babamusta, sedm set metrů jihozápadně od hodinové věže. Momentálně (léto 2022) je budova muzea v rekonstrukci.
Smoke Stack Minaret – Mezi ulicemi Taulantia, Rruga Dituria a Minaret zbudovaný z továrního komína.



Ubytování Kavajë


V Kavajë najdeme několik možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení v Kavajë, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Kam v okolí


Sidebar