Kostelec na Hané

Kostelec na Hané je město na střední Moravě v oblasti Hané na východním úpatí Drahanské vrchoviny. Kostelec na Hané administrativně patří do okresu Prostějov v Olomouckém kraji. Kostelec na Hané leží 6 km severozápadně od Prostějova a 17 km jihozápadně od Olomouce. V roce 2022 měl Kostelec na Hané 2861 obyvatel a byl tak druhým největším městem okresu Prostějov co do počtu obyvatel.
Doprava


Auto – Kostelcem na Hané prochází silnice II. třídy č. 366 z Mikulče a Svitav v Pardubickém kraji do Prostějova.
Bus – V centru Kostelce na Hané je autobusová zastávka „Kostelec na Hané, sokolovna“. Stojí zde například autobusy z Prostějova a Konice, z Prostějova dojedeme autobusem do Kostelce na Hané za třináct minut.
Vlak – Železniční stanice v Kostelci na Hané leží na železničních tratích č. 306 Prostějov-Dzbel a č. 307 Prostějov-Červenka. Vlakové nádraží v Kostelci na Hané stojí asi 900 metrů jihovýchodně od centra města při křižovatce ulic 8. května a Revoluční.

Co vidět


Kostel sv. Jakuba Staršího – Jakubské náměstí, centrum města. Jednolodní barokní kostel z roku 1772. Celý areál kostela tvoří sloup se sochou Panny Marie, socha sv. Valentina a ohradní zeď s bránou.
Radnice – Budova radnice z roku 1771.
Červený domek – Bezručova 153, východní část města. Dům, kde básník Petr Bezruč prožil poslední období svého života. V domě je expozice Muzea a galerie v Prostějově s názvem „Básník slezského lidu Petr Bezruč (1867–1958)“.
https://muzeumpv.cz/cerveny-domek/
Barokní sýpka – Pod Kosířem 107. Barokní sýpka z druhé poloviny osmnáctého století.Ubytování Kostelec na Hané


V Kostelci na Hané a v okolí najdeme několik možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení v Kostelci na Hané a okolí, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Kam v okolí


Sidebar