Konice

Konice je město na střední Moravě v oblasti Drahanské vrchoviny. Konice administrativně patří do okresu Prostějov v Olomouckém kraji. Konice leží 21 km severozápadně od Prostějova a 26 km západně od Olomouce. Mezi části města Konice patří jak samotná Konice tak vsi Čunín, Křemenec, Ladín, Nová Dědina a Runářov. V roce 2022 měla Konice 2681 obyvatel a byla tak třetím největším městem okresu Prostějov co do počtu obyvatel. Konice je centrem mikroregionu Konicko.Doprava


Auto – Konicí silnice II. třídy č. 366 z Mikulče a Svitav v Pardubickém kraji dále na Kostelec na Hané a Prostějov a silnice II. třídy č. 373 z dálnice D35 a Litovle, která dále pokračuje směrem na Brno. V Konici začína silnice II. třídy vedoucí do Olomouce.
Bus – Autobusové stanoviště v Konici je v centru města u ulice Švehlova mezi Masarykovým náměstím a zámkem. Nejrychlejší autobusové spojení z Prostějova do Konice jede 39 minut.
Vlak – Konicí prochází železniční trať č. 306 Prostějov-Dzbel. Vlakové nádrží je na západním konci města při ulici Za nádražím, asi čtyři sta metrů západo-severozápadně od Masarykova náměstí.

Co vidět


Zámek Konice – V blízkosti Masarykova náměstí v centru města, mezi ulicemi Kostelní a Smetanova. Barokní zámek, který nechal postavit v roce 1705 na místě původní tvrze opat premonstrátského řádu Norbert Želecký z Počenic, jako letní klášterní rezidenci. Dnes je na zámku Městské kulturní středisko Konice. Zámek je přístupný, je zde expozice řemesel a krejčovství (delší trasa vstupné 80 Kč). http://www.mekskonice.cz/turisticke-informacni-centrum-konice/
Kostel Narození Panny Marie – U zámku, mezi ulicemi Kostelní a Smetanova. Jednolodní kostel původně postavený na začátku šestnáctého století, barokně přestavěn v letech 1699 až 1709. Uvnitř kostela najdeme náhrobky rytířů ze Švábenic.
Hřbitovní kostel sv. Jana Křtitele – Na ulici Hřbitovní, na místním hřbitově nedaleko centra města. Kostel pocházející zřejmě z první poloviny šestnáctého století a je tak nejstarší stavbou ve městě.Ubytování Konice


V Konici a okolí najdeme několik možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení v Konici a okolí, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Turistické informace


Turistické informační centrum Konice – Kostelní 46, na zámku.

Kam v okolí


Sidebar