Struga

Struga je město v Severní Makedonii, na břehu Ochridského jezera, 12 km severozápadně od mnohem známějšího města Ochrid (Ohrid) a 110 km jihozápadně od centra severomakedonského hlavního města Skopje. Struga leží v jihozápadní části Severní Makedonie, na severním břehu Ochridského jezera v místech, kde z jezera vytéká řeka Černý Drin (Crn Drim). Struga je oblíbené turistické letovisko na břehu Ochridského jezera. V makedonštině je název města Струга, v albánštině Strugë.Doprava


Auto – Kolem města probíhá severomakedonská dálnice A2 ze směru od hrančního přechodu s Albánií směrem k Ochridskému letišti, kde se otáčí na sever směr Kichevo, Tetovo a Skopje. U letiště na ní navzuje dálnice A3 směr Ochrid, Resen, Bitola.
Bus – Autobusové nádraží pro dálkové autobusy je na severním okraji města, za dálnicí.
Letiště – Letiště sv. Pavla Apoštola v Ochridu (Ohrid St. Paul the Apostle Airport, Аеродром Охрид, kod IATA: OHD) leží jen pět kilometrů východně od města Struga.

Co vidět


Ochridské jezero – Jedno z nejhlubších a nejstarších evropských jezer, s okolní krajinou je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Nejoblíbenější pláže jsou kolem vyústění řeky Černý Drin, jsou to pláž Galeb a Ženska plaža a Maška plaža.
Kostel sv. Jiří (Црква „Св. Ѓорѓи“) – Ulice Marshal Tito. Nejstarší kostel ve městě, pochází ze třináctého století, několikrát přestavován, nejvýrazněji v roce 1835. je zzde slavná ikona sv. Jiří ze třináctého století, která je považována za jednu z nejvýznamnějších v Makedonii.
Muzeum Nikoly Nezlobinského (Никола Незлобински Музејот на природата) – Muzeum tvoří oddělení biologie, etnologie, archeologie, historie a výtvarného umění. Mezi archeologické expozice patří mozaikové podlahy nalezené na raně křesťanských místech ve vesnicích Oktisi a Radolišta. http://museumstruga.mk/
Most poezie (Мост на поезијата) – Most přes řeku Černý Drin těsně před jejím vyústěním z Ochridského jezera. Odehrává se zde závěrečná akce festivalu Večery poezie.
Starý bazar (Градски пазар) – Malý bazar v centru městaAkce


Každoročně v srpnu se ve městě koná básnický festival Struga Poetry Evening (Струшки вечери на поезијата, СВП). http://svp.org.mk/en/

Ubytování Struga


Ve městě Struga najdeme mnoho možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Kam v okolí


Sidebar