Krujë

Krujë nebo také Kruja je historické město v Albánii, dvacet kilometrů od Tirany, albánského hlavního města a třicet šest kilometrů severovýchodně od města Durrës (Drač). krujë je rodným městem albánského národního hrdiny Skanderbega. Krujë je hojně navštěvováno turisty. Město patří do okresu Krujë a kraje Durrës.Doprava


Z Drače a z Tirany se do Krujë dostaneme přes Fushë Krujë, které leží na silnici SH1 vedoucí z Tirany na sever k dálnici A1. Z Tirany jezdí do Krujë i přímé autobusy, cesta trvá asi tři čtvrtě hodiny. Autobusové nádraží (Stacioni Krujë) leží v centru města.
Krujë leží jen deset kilometrů severovýchodně od mezinárodního letiště Tirana.

Co vidět


Hrad Krujë – Středověká pevnost nad centrem města Krujë. z vrcholku hradní věže je skvělý výhled na široké okolí města Krujë včetně Jaderského moře. V areálu pevnosti se nachází Skanderbegovo muzeum a Národní etnografické muzeum a zbytky mešity z patnáctého století. V dolní části hradního areálu se nachází objekt tureckých lázní (hammam) ze sedmnáctého století a také mešita Bektašů (Dollma tekke, Teqja e Dollmës).
Skanderbegovo muzeum (Muzeu Historik Kombëtar „Gjargi Kastriot Skëndërbeu“ – V areálu pevnosti, v budově, kterou nechala v roce 1982 postavit dcera Envera Hodži. Muzeum oslavující albánského národního hrdinu Skanderbega.
Národní etnografické muzeum (Muzeut Etnografik) – V areálu pevnosti v tradičním tureckém domě, který patřil známé rodině Toptani. Vstupné 300 Lëki. dočasně uzavřeno (červen ě022).
Starý bazar – bazar se nachází v uličce z domy z devatenáctého století, která se táhne od centra města k pevnosti Krujë.Ubytování Krujë


V Krujë najdeme mnoho možností ubytování, přehled ubytovacích zařízení v Krujë, recenze, popis, fotografie a možnost rezervace za nejlepší ceny najdete zde.

Kam v okolí


Sidebar